Budowa myjni bezdotykowych
myjnia bezdotykowa, self service car wash, sb-waschanlage, mazgātava, bezkontaktni myćka,
myjnia bezdotykowa, self service car wash, sb-waschanlage, mazgātava, bezkontaktni myćka,
16507
page-template-default,page,page-id-16507,page-parent,bridge-core-2.4,qode-quick-links-1.0,,vss_responsive_adv,vss_width_1000,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,transparent_content,qode-overridden-elementors-fonts,qode-theme-ver-22.5,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive,elementor-default
 

Budowa myjni bezdotykowych

Krzemieniewo_clear

Myjnie bezdotykowe

Nowoczesna myjnia bezdotykowa zapewnia kompleksową pielęgnację pojazdów przez całą dobę. Dzięki bezobsługowej formie działania koszty prowadzenia są stosunkowo niskie, a korzystanie łatwe i przyjemne. Wszystkie oferowane przez nas myjnie samochodowe zapewniają użytkownikom dobór programu spełniającego ich oczekiwania.

ASPERA to wieloletnie doświadczenie poparte licznymi sukcesami. Myjnie naszych Klientów cieszą się uznaniem zarówno w kraju jak i zagranicą. A liczba zadowolonych kierowców korzystających z naszych projektów tylko to potwierdza.

 

Budowa myjni bezdotykowej

Nasza firma posiada własny park maszynowy oraz profesjonalny i doświadczony personel. Dzięki temu połączeniu jesteśmy w stanie zaoferować solidne rozwiązania szyte na miarę potrzeb każdego Klienta. Materiały użyte do budowy każdego projektu są zawsze najwyższej jakości.

 

Inwestycja w myjnię

Nowoczesne, bezdotykowe myjnie samochodowe na stałe zagościły jako część infrastruktury miejskiej oraz drogowej. To dzięki nim możemy wyczyścić pojazd bez udziału osób trzecich. W zależności od lokalizacji proponujemy rozwiązania w wersji 2-, 3-, 4-, 5- i 6-stanowiskowej.

Myjnia bezdotykowa to doskonała inwestycja, która w zależności od lokalizacji zwraca się po kilkunastu miesiącach. Należy pamiętać o tym, że powodzenie tego przedsięwzięcia zależy od wielu czynników w tym też od wykonawcy projektu. Liczne realizacje myjni zostały docenione przez liczne grono zadowolonych użytkowników co potwierdza nasz profesjonalizm oraz solidne wykonanie projektów.

 

Budowa myjni bezdotykowej krok po kroku

Wieli naszych Klientów przed podjęciem decyzji o budowie myjni samochodowej dokładnie analizuje każdy element planowanej inwestycji. Aby ułatwić Państwu to zadanie postanowiliśmy przygotować poradnik dotyczący budowy myjni bezdotykowej. W poniższym artykule znajdą Państwo porady dotyczące przygotowania działki pod stanowiska myjące, wskazówki dotyczące odpowiedniej lokalizacji oraz porady dotyczące niezbędnych formalności.

 

1. Działka i jej lokalizacja

Jednym z kluczowych elementów na jaki należy zwrócić uwagę jest działka i jej odpowiednia lokalizacja. Do budowy myjni niezbędna jest teren nadający się pod budowę myjni samochodowej. Musi on spełniać trzy podstawowe kryteria: podłączanie do mediów, atrakcyjna lokalizacja oraz wystarczająca powierzchnia do zbudowania obiektu.

Najbardziej atrakcyjne lokalizacje do budowy myjni to duże skupiska ludzi oraz ruchliwe drogi takie jak: osiedla domków jednorodzinnych, osiedla mieszkaniowe, usytuowanie przy głównych ulicach lub w pobliżu centrum miasta, skrzyżowaniach, rondach oraz przy obiektach zwiększających atrakcyjność (stacja paliwowe, centrum handlowe, hipermarket, stacja diagnostyczna).

 

2. Powierzchnia pozwalająca zbudować obiekt

W poniższej tabeli znajduje się zestawienie, przybliżonych powierzchni do budowy myjni samoobsługowej „przejazdowej” w zależności od ilości stanowisk:

Wielkość myjni

Powierzchnia  obiektu/zabudowy Minimalna powierzchnia działki

Dwustanowiskowa

75 m2

600 m2

Trzystanowiskowa

103 m2

690 m2

Czterostanowiskowa

132 m2 810 m2

Pięciostanowiskowa

160 m2

940 m2

Sześciostanowiskowa 189 m2

1050 m2

3. Podpisanie umowy na zakup lub dzierżawę działki

Budowa myjni może być zrealizowana na gruncie zakupionym lub dzierżawionym. Gdy inwestor wybierze już odpowiednią działkę należy przejść do formalności jaką jest podpisanie umowy na zakup lub dzierżawę gruntu. Podczas podpisywania umowy należy pamiętać, że na wybudowanie myjni musi wyrazić zgodę odpowiedni organ zarządzający urbanistyką – wójt, burmistrz, lub prezydent miasta. Należy pamiętać aby zawrzeć z właścicielem działki umowę warunkową na zakup lub najem, wchodzącą w życie dopiero po uzyskaniu warunków zabudowy. Pamiętajmy aby sprawdzić czy plan zagospodarowania dla danego terenu pozwala na tego typu inwestycję (jeżeli teren nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania, należy wystąpić o warunki zabudowy). Umowę dzierżawy warto zawrzeć na jak najdłuższy okres, tak aby myjnia spokojnie funkcjonować. Umowy tego typu zawiera się zazwyczaj na okres minimum 10 lat.

 

4. Załatwianie formalności

Warto pamiętać, że są dwie możliwości załatwiania przyszłych formalności:

  • Zlecamy architektowi czynności dotyczące wszelkich spraw formalnych koniecznych do uzyskania pozwolenia na budowę;
  • Samodzielne prowadzenie formalności – w tym przypadku architektowi zlecamy wyłącznie wykonanie adaptacji oraz projektów przyłączy wodno-kanalizacyjnych, energetycznych, gazowych i projektu drogowego.

Po podjęciu decyzji należy podpisać umowę z architektem, określającą harmonogram prac, tak aby zabezpieczyć się przed nadmiernym przedłużaniem realizacji inwestycji.

 

5. Pozwolenie na budowę

Kolejnym ważnym punktem w budowie naszej myjni bezdotykowej jest pozwolenie na budowę. Niezbędne materiały to: projekt architektoniczno-budowlany oraz projekt zagospodarowania terenu (prace przedprojektowe oraz projektowe). Jeżeli zostały już wydane warunki zabudowy lub plan zagospodarowania przewiduje inwestycję tego typu, architekt może przystąpić do przygotowania dokumentacji do pozwolenia na budowę. W dokumentacji tej powinny się znaleźć projekty podłączeń wody, prądu, gazu lub oleju. Potrzebny będzie również plan zagospodarowania terenu. W niektórych przypadkach (w zależności od wymagań gminy) może wystąpić konieczność wykonania raportu oddziaływania na środowisko. Pamiętajmy o podpisaniu niezbędnych warunków dostawy mediów z odpowiednimi dostawcami. Po złożeniu wniosku o pozwolenie na budowę, urząd ma od 1 do 2 miesięcy na jego rozpatrzenie (bezpiecznie jest przyjąć czas oczekiwania nawet ponad 2 miesiące – zgodnie z powszechną interpretacją przepisów, że urząd ma do 65 dni na wydanie decyzji). Po rozpatrzeniu wnioski musimy zaczekać na jego uprawomocnienie się co w praktyce trwa około 2 tygodnie. Po tym okresie można przystąpić do budowy myjni.

 

6. Budowa myjni

Prace budowlane związane z przygotowaniem gruntu pod myjnię bezdotykową trwają średnio około 1-2 miesięcy. Do zakresu prac zaliczamy przygotowanie płyty betonowej wraz z instalacją ogrzewania posadzek oraz podłączenie wszystkich mediów. W momencie gdy posadzka jest już gotowa, następuje montaż kontenera z urządzeniami oraz wiaty. Montaż jest uzależniony od wielkości myjni i trwa od 2 dni do 1 tygodnia.

 

7. Odbiór i uruchomienie myjni

Po zakończeniu inwestycji należy zgłosić ją do odbioru. Pozwolenie na budowę określa, które instytucje muszą zostać powiadomione o odbiorze. Zakończenie budowy rozpoczynamy od wpisów w dzienniku budowy i załączenia protokołów: kominiarskiego, instalacji sanitarnej (przyłącza), instalacji elektrycznej, zgłoszenia do sanepidu o odbiór (zdarza się, że inspektorat miejscowy tego wymaga) oraz zgłoszenia straży pożarnej. Komplet dokumentów składamy z wnioskiem o zgłoszeniu gotowości do odbioru obiektu i chęcią użytkowania do Państwowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Po dokonaniu wszystkich formalności i uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie możemy uruchomić myjnię.

Firma ASPERA przez wiele lat działalności na rynku zdobyła solidne doświadczenie w budowie myjni bezdotykowych. Dostępne u nas rozwiązania doceniło szerokie grono zadowolonych Klientów w Polsce i Europie. Nasze produkty cechuje wysoka jakość oraz nieszablonowe rozwiązania.

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Call Now ButtonPorozmawiajmy